• ALTIN (TL/GR)
  1.666,22
  % 0,71
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9947
  % 0,24
 • € EURO
  28,8849
  % 0,31
 • BIST 100
  7.961,98
  % -1,93
 • BITCOIN/TL
  716821,455
  % 0,73
 • ETHEREUM/TL
  44155
  % 1,03
 • CARDANO/TL
  6.76
  % 1,02
 • RIPPLE/TL
  13.51
  % 1,70

Bloktopia Token Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Bloktopia Token Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Bloktopia Token, kripto para sektöründe özgün bir VR deneyimi sunmayı amaçlayan ve arzı 21 milyon ile sınırlandırılmış olan bir metaverse projesidir. Bloktopia evreninde BLOK Token sahibi olan kişilere Bloktopian adı verilmektedir.

Bloktopia Token ($Blok)

2020-2021 döneminde Kripto para birimi sektörü bir bütün olarak tarihi bir gelişme yılı geçirdi. Büyük ölçüde değer saklama özellikleri nedeniyle Bitcoin’i benimseyen kurumsal yatırımcıların girişiyle yükseldi. Korona salgını ve Blokchain’in dünya çapında yükselişinin ardından, Metaverse Endüstrisinin hem Sanal Gerçeklik (VR) hem de Fungible Token (NFT) sektörlerinde daha da büyümesi bekleniyor. Bloktopia Token de bunlar arasında öncülerden biri olarak yer almaktadır. Strategy Analytics’e göre, küresel metaverse sektörünün 2025 yılına kadar 280 milyar dolar değerine erişmesi bekleniyor.

Zion Market Research araştırmasına göre, küresel artırılmış ve sanal gerçeklik pazarının değeri 2018 yılında 27 milyar doların üzerindeydi ve 2025 yılına kadar yaklaşık 814,7 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Burada görüldüğü gibi, Bloktopia sahipleri için potansiyel fırsat çok büyüktür.

Söylemek için çok erken olsa da, Ethereum ve Decentraland (MANA) ve Sandbox (SAND) gibi diğer rakipler üzerindeki benzer muadillerle karşılaştırıldığında Bloktopia’nın uzun vadede hayatta kalma konusunda güçlü bir olasılığı vardır. Bloktopia, yavaş yavaş yeni nesil oyun teknolojilerine geçiş yapan dünya çapındaki Artırılmış ve Sanal Gerçeklik pazarında zorlu bir aktör olarak da görülebilir. Bu bilgilerin yanında elbette ki risk olasılığı da gözden kaçırılmamalıdır.

Bloktopia Nasıl ve Nereden Alınır?

Bloktopia’nın listelendiği popüler borsalar şunlardır;

 • Gate.io
 • Kucoin
 • Hotbit

$Blok almak için bu borsalardan birinden hesap oluşturmanız gerektir. Gate.io referans kodu ile üye olarak %20 komisyon indirimi kazanabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Bu borsalar hakkında aklınızda soru işaretleri varsa “Coinbase, Gate io, Hotbit, Kucoin Kimin? Güvenilir mi?” içeriğimiz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

$Blok token’ı MetaMask cüzdanınıza eklemek için yapmanız gerekenler ise şunlardır;

Bloktopia Token satın almaya başlamak için ilk paranın yatırılması gerekir. Alınacak kripto para adetini sağlayarak, para birimlerinizi BLOK kripto para birimi ile değiştirebilirsiniz. Bir hesap oluşturup ve tarayıcınızın uygulama mağazasından MetaMask’i yükleyerek blok zincirinin varsayılan ayarlarını Ethereum’dan Matic Network’e değiştirip, açılır menüde Özel RPC’yi seçin. Ayrıntıları doldurun ve Kaydet’e tıklayın. MetaMask’e gidin ve Token Ekle’yi seçin. Kripto varlığınızı MetaMask’te saklamak için daha sonra BLOK token adresini yazın. Böylece Bloktopia satın almış olursunuz.