• ALTIN (TL/GR)
  1.666,22
  % 0,71
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9947
  % 0,24
 • € EURO
  28,8849
  % 0,31
 • BIST 100
  7.961,98
  % -1,93
 • BITCOIN/TL
  715075,684
  % -0,35
 • ETHEREUM/TL
  44065
  % 0,21
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -0,75
 • RIPPLE/TL
  13.5
  % 1,83

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazandıracak 5 İş Fikri Nedir? Öğrenciler Freelance Mesleklerden Nasıl Para Kazanır?

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazandıracak 5 İş Fikri Nedir? Öğrenciler Freelance Mesleklerden Nasıl Para Kazanır?

Öğrenciler için İnternetten para kazandıracak 5 iş fikri ile kendinize en uygun iş fikirlerini hemen bulabilirsiniz. Neredeyse herkes tarafından yapılabilecek olan bu 5 freelance meslek ile okurken çalışabilir, para kazanabilirsiniz.
Para her zaman ve her alanda oldukça gereklidir. Bir öğrenci için bu durum normalin daha üstünde olduğu oldukça ortada. Giderlerin yanı sıra, ödenmesi gereken onca şey ile bir anda baş başa kalmak oldukça zor.
Kimi öğrenciler fiziksel olarak işlerde yazı zamanlı çalışabiliyor olsa da bu durum için yeterli zamanı olmayan, kısa zamanlar ayırarak para kazanmak isteyen öğrenciler için de yöntemler bulunuyor.
İnternetten para kazanma kavramı, sadece öğrenciler için değil. Freelance olarak çalışmak isteyen herkes için uygundur. Peki, İnternetten yapılabilecek 5 meslek türü nedir? Nelere dikkat etmek gerekir?
İnternetten Yapılabilecek 5 Meslek Türü Nedir?

İnternetten yapılabilecek 5 meslek önerisi size hemen para kazandırabileceği gibi, kısa bir öğrenme süreci de gerektirebilir. Bu nedenle, para kazanmak için attığınız adımlarda anında sonuç alamadığınız için kendinizi üzmek yerine. Farklı iş kollarına odaklanmayı seçebilirsiniz.

1 – Online Mülakat Yönetimi Yaparak Para Kazanma

Kimi şirketlerde mülakat alanı için çalışanlar aranmakta. Her ne kadar insan kaynakları tarafından yapılan bir iş olsa da. Bazı zamanlarda insan kaynaklarından farklı kişilerin bu işler ile uğraşması gerekebiliyor.
Meşguliyet durumuna göre, Online mülakatlara katılması gereken kişiler belirlenebiliyor. Şirketlere başvuru yaparak Online şekilde gerçekleştirilecek olan mülakatlara soru-cevap için giriş yapabilirsiniz.
Size daha önceden verilen ve sormanız, alınan cevapları not almanız gereken sorular ile Online mülakat için gelen kişiler ile görüşme sağlamanız gerekmekte.
Konuşma ve soruları doğru iletme, gelen cevapları doğru şekilde not almak için yetenekli iseniz. Şirketlerin insan kaynakları bölümüne bu iş kolu ile ilgili başvurularda bulunabilirsiniz.

2 – Metin Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Metin yazarlığı öğrenciler tarafından, yazı yazmayı sevenler tarafından, anlatım konusunda akıcılığı yakalayabilen herkes tarafından yapılabilir.
Metin yazarlığını yapmak isteyenleri için birkaç farklı metin yazarlığı dalı bulunmakta. Bu dallar içinde anında para kazanabileceğiniz dallar bulunsa da uzun vadeli yatırımlar ile ilerleyen zamanlarda da para kazanmaya başlaya bilecekleriniz bulunmakta.
• Web sitelerine metin yazarlığı yapmak.
• Ürün açıklamaları hazırlamak.
• Reklam metinleri hazırlamak.
• Makale yazma sitelerinde siparişlere teklif vermek.
Gibi metin yazarlığı dalları size anında para kazandırabilecek dallardır. Bu dallarda içerik üretebilmek için akıcılığı ve bilgi aktarımını en iyi şekilde yakalamalısınız.
Özellikle web siteleri için yazacağınız içeriklerde SEO uyumunu yakalamanız durumunda müşterilerin sizden vaz geçememesini sağlayabilirsiniz.
Kendi adınıza açacağınız bloglar ile de para kazanabilirsiniz ancak bu uzun vadede, reklamlar ile kazanç getirecek bir yoldur.

3 – Grafik Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Grafik tasarım yaparak para kazanmak, metin yazarlığı yaparak para kazanmak kadar basit ve öğrenciler için uygundur. Peki, Öğrenciler freelance mesleklerden nasıl para kazanır?
Grafik tasarım, grafik düzenleme, fotoğraflarda düzenlemeler yapmak için bazı geçmişiniz olmalı. Ancak, geçmişiniz olmadan da grafik tasarımı kısa sürede öğrenebilir, temel düzeyde işler yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.
• SadeceOn.
• Bionluk.
• Fiverr.
Ve benzeri Freelance sitelerinde ilanlar vererek grafik tasarım hizmeti yaptığınızı duyurabilirsiniz. Çevrenizdeki yerel işletmelere giderek onlar için tasarımlarda bulunabileceğinizi söyleyerek müşteriler bulabilirsiniz.
• Ürün görselleri hazırlama.
• Arka plan değiştirme.
• Fotoğraftan kişi silme.
• Yazı kaldırma.
• Küçük tasarımlar yapmak.
Bile, öğrenci iken para kazanma konusunda size desteklerde bulunabilir. Photoshop dersleri, Illustrator dersleri ile grafik programlarını ücretsiz bir şekilde öğrenebileceğiniz pek çok kaynak bulunuyor.
Aynı adımları, benzer şekilde. Video editörlüğü yapmak için de kullanabilir. Öğrenci iken bilgisayarınızdan para kazanabilirsiniz.

4 – Fotoğrafçılık Yaparak Para Kazanın

Okuldan sonra kalan zamanlarda gezerek para kazanmak istemez misiniz? Öğrenciler için para kazanma konusunda fotoğrafçılık yapma yöntemi oldukça yaygındır.
Freelance meslekler arasında bulunan Fotoğrafçılık, internet üzerinden Stock görseller satarak para kazanmak mümkün ancak isterseniz. Kişilerin fotoğraflarını para karşılığında çekmeniz ile de para kazanabilirsiniz. Her ne kadar gelişen telefon kameraları ile profesyonel kameralar daha kullanışsız hale geliyor gibi gözükse de durum böyle değil.
Fotoğrafçılık geçmişiniz varsa, bir şeyler denemeyi seviyorsanız. Bazı organizasyonlar ile anlaşarak fotoğraf çekebilir, çektiğiniz fotoğraflar ile para kazanabilirsiniz.
Freelance yapabileceğiniz bu meslek türünde en çok tercih edilen yöntem çekilen Stock fotoğrafları internet üzerinden dolar karşılığı satmaktır.

5 – Yabancı Dil Yeteneğinizi Kullanarak Para Kazanın

Öğrenciler için internetten para kazandıracak iş fikirleri konusunda bulunan ancak pek çok öğrenci tarafından bilinen, kullanılan yöntem olmayan. Yabancı dil ile para kazanma yöntemi ile Freelance olarak para kazanmak mümkün.
Özellikle yabancı, mini oyun firmaları tarafından açılan Türkçeye çevirme işlerine atılarak öğrendiğiniz dil ile para kazanabilirsiniz.
Çevirme işlerini doğru yapmanız karşılığında sürekli olarak gelen işler ile internetten Dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.
• Oyun metinleri çevirmek.
• Makaleleri Türkçeye çevirmek veya Türkçe makaleleri başka dillere çevirmek.
• Uygulama metinleri çevirmek.
• Reklam metinlerini uygun şekilde çevirmek.
Dil konusunda kendini geliştirmiş öğrenciler tarafından tercih edilebilecek mesleklerden sadece birisi.
Freelance olarak para kazanma imkanı sunan çevirmenlik hizmetleri için Translate içerik tercih edilmemesinin sebebi. Doğru ve mantıksal çeviri yapılmasıdır. Bu nedenle, bu meslek dalında ilerleyecek olan öğrencilerin bu konuları göz önünde bulundurması oldukça önemli.