• ALTIN (TL/GR)
  1.680,48
  % 0,38
 • AMERIKAN DOLARI
  27,1479
  % 0,08
 • € EURO
  29,0073
  % 0,11
 • BIST 100
  8.039,18
  % 0,48
 • BITCOIN/TL
  722594,547
  % 0,08
 • ETHEREUM/TL
  43252
  % 0,25
 • CARDANO/TL
  6.66
  % 0,96
 • RIPPLE/TL
  13.86
  % -0,48

Büfe Nasıl Açılır? Büfe Açmak İçin Gerekenler

Büfe Nasıl Açılır? Büfe Açmak İçin Gerekenler

Hemen hemen her semtin sokağında bir adet büfe dikkatimizi çekmektedir. Genellikle ev veya iş yerlerinin yoğun olduğu bölgelere, otobüs veya metro çıkışlarına, hastane parklarına muhakkak bir adet büfe gereklidir. Büfelerde genellikle de gıda ve temel ihtiyaç ürünleri satışa sunulmaktadır. Büfe denilince akla ilk gelen gıda alışverişi olmaktadır. Çünkü büfelerin amacı gıda alışverişi yapılabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle de büfe açmak isteyen her yatırımcı büfe nasıl açılır konusunda bilgi araştırmaya başlamalıdır.


Bilindiği gibi insanların en önemli ihtiyacı gıda ve benzeri ürünlerdir. Her insan muhakkak işe veya okula giderken büfeye uğrayıp su veya başka bir ihtiyacını karşılamak ister. Bu nedenle de büfe açma fikri, para kazanmak isteyen her insanın aklına geliyor. Peki büfe açmak isteyen kişiler için gerekli olan büfe nasıl açılır sorusunun yanıtı ve ihtiyaçları nelerdir? Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;
1. Büfe açılacak uygun bir konum: Büfe açmaya karar verdiğinizde iş yapıp para kazanabileceğiniz bir lokasyon seçmeniz önemlidir. Bunun için de genellikle insanların en çok kullandığı güzergahları seçmek akıllıca olacaktır. Bunun için otobüs duraklarını, aktarma merkezlerini, alışveriş dükkanlarının bölgesini ve okul civarlarını seçebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz de artacak ve ne kadar çok insan olursa o kadar da çok satışlarınız artacaktır.
2. Uygun bir dükkân: Büfe açmak için yer belirledikten sonra dükkânın da tutulması veya satın alınması gerekir. Genellikle büfelerin elli metre kare civarında bir büyüklüğe sahip olması yeterli olabilmektedir. Satmak istediğiniz ürünlerin sığması ve müşterilerin rahatlıkla girip çıkabilmesi için yeterli bir büyüklük gereklidir.
3. Ürün çeşitliliği: Ürünlerinizin her kesimden insanı cezbedebilecek mallardan oluşması gereklidir. Çünkü büfeye her yaştan insan gelebilir. Örneğin küçük bir çocuk çikolata isterken büyük birisi de su ve benzeri başka bir ürün alabilir. Öte yandan gıda dışında kâğıt mendil, kalem, pil ve benzeri ürünleri de satmak müşteri ihtiyaçlarını daha da rahat karşılamanız için gerekli olacaktır.
4. Yasal açılış yapılması: Elbette büfenizi açacağınız zaman vergilendirmeli ve yazar kasa satın almalısınız. Bu sayede herhangi bir problemle karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır.
Büfe nasıl açılır sorusunun yanıtlarını bulduktan sonra harekete geçerek sizler de büfe açabilir ve yeni işinizi ilerletebilirsiniz. Başarılı olmak ve satışlarınızı arttırmak için daha önce de bahsettiğimiz gibi ürün yelpazenizi arttırmanız önemlidir. Öte yandan işlek bir konumda bulunmanı da giren ve alışveriş yapan müşteri sayınızı arttıracaktır. İşlerinizi verimli hale getirebilmek için belirlenen fiyatlarda satış yapmalı ve ürünlerinizin son kullanma tarihine muhakkak dikkat etmeniz gerekir. Büfede ayrıca tost ve benzeri ürünleri de yapıp satış yapabilirsiniz. Bu sayede hem kaliteniz artacak hem de yaptığınız işler sayesinde kazancınız katlanmaya devam edecektir.