• ALTIN (TL/GR)
  1.866,38
  % -1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • BIST 100
  7.913,76
  % -0,82
 • BITCOIN/TL
  1267720,612
  % -0,08
 • ETHEREUM/TL
  67898
  % -0,07
 • CARDANO/TL
  17.11
  % -2,46
 • RIPPLE/TL
  19.05
  % -3,27

TikTok Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır? 2022

TikTok Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır? 2022

Tiktok’ta para kazanmak için ne kadar izlenme gerekir? Kaç takipçi sayısıyla, nasıl para kazanılır? İzlenmeye para veriyor mu? Cüzdan nasıl açılır? TikToK’tan para kazanma yöntemlerini yazımızda sıraladık.

TikTok’tan Para Kazanmak

Son birkaç yılda en büyük çıkışı yapan sosyal medya platformlarının başında, hiç şüphesiz TikTok geliyor. Bu mecrada takipçi sayısını artıran birçok yeni fenomen, TikTok’ta kaç takipçi sayısıyla para kazanılır? Sorusuna cevap arıyor. Dolayısıyla sosyal ağın yeni çıkış yapması ve popüler olması, para kazandıran sosyal medya siteleri ile bu konuda kıyaslanmasına neden oluyor.

Tiktok son senelerde çok hızlı bir şekilde büyüyerek 2021 yılında milyar kullanıcıyı geçti. Bu sebeple de tiktok üzerinden para kazanmak diğer sosyal platformlar kadar cazip hale geldi. Peki 2022 yılında tiktokdan para kazanmak kaç takipçiye sahip olmanız gerekiyor? Birçok fenomen Tiktok üzerinden para kazanmanın şartlarını araştırıyor.

TikTok Kaç Takipçi Olunca Para Veriyor?

TikTok’ta para kazanmak için, belirli bir takipçi sayısı kısıtlaması bulunmamaktadır. Hatta çok az takipçi ile para kazanmanın yolları mümkündür.

Reklam alabilmek için, takipçi sayısının yüksek olması özellikle 50 bin takipçinin üzerinde yer alması önemlidir. Özel reklam vermek isteyen reklam verenler, takipçi sayısı yüksek olan kişilere teklif yaparak ve gelen teklifleri değerlendirerek karar verirler. Kendilerinin teklif vermesinde takipçi sayısı etkili iken, gelen tekliflerin değerlendirilip olumlu sonuçlanmasında da takipçi sayısı büyük önem taşıyor.

Az Takipçi Sayısı Olanlar Nasıl Para Kazanabilir?

Bilindiği üzere TikTok’u diğer sosyal mecralardan ayıran önemli özelliklerden biri, insanların birbirine bağış yapabilmesidir. Bu mecrada canlı yayın videosu açıp çeşitli etkinlikler düzenlediğinizde, insanların size bağış yapması söz konusudur.

TikTok jetonları ile yapılan bu bağışlar, sosyal medya sitesi tarafından hesabınıza yine jeton olarak geçer. Ancak bu bağışları nakit para olarak çekebilmeniz mümkündür. Bu sayede normal seviyede takipçi sayınız olsa bile, sosyal medya sitesinden para kazanabilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayın Açabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Tiktokta canlı yayın açarak sanal hediyeler ile para kazanılabilir. Fakat bunun için 16 yaşından büyük olmak ve en az 1000 takipçiye sahip olmak gereklidir. 578000 takipçiye sahip Tiktoker Lucy Davis açtığı canlı yayınlar ile 20 dolar ile 300 dolar arasında kazandığını söylüyor.

Tiktok İzlenmeye Para Veriyor Mu?

İçerik üreticiler “Tiktok izlenmeden para kazanılıyor mu?” sorusunun cevabını merak ediyor. Tiktok izlenme başına vereceği yeni programını açıkladı. Bu programın adı İçerik Üreticisi Next. Tiktoktan izlenme başına para kazanmak için şu şartlara sahip olmanız gerekiyor:

 • 18 yaşından büyük olmak.
 • En az 10.000 takipçiye sahip olmak.
 • Son 30 günde en az 100.000 izlenmeye sahip olmak.
 • Son 30 gün içinde TikTok’ta en az 3 video paylaşmış olmalısınız.

Fakat İçerik Üreticisi Next  programı şuanda Türkiye’de aktif değil. Tiktokun şartlarına göre bu programdan para kazanmak için Amerikada olmak gerekiyor.

TikTok İçerik Üreticisi Next’e Nasıl Başvurulur?

İçerik Üreticisi Next programına başvurmak için;

1. TikTok uygulamanızda, sağ alt tarafta Profil ögesine dokunun.
2. Ayarlara gitmek için sağ üstteki 3-satır simgesine dokunun.
3. İçerik Üreticisi Araçları ögesine dokunun.
4. Alt kısımda, İçerik Üreticisi Next yanındaki Başvur ögesine dokunun.
5. Başvurmak için ekrandaki talimatları takip edin.

Bağışlar için TikTok Cüzdan Nasıl Açılır?

Size gönderilen bağışlar, Wallet hesabında toplanır. Bağış almak ve bunları biriktirmek için, bu hesabı oluşturmanız gerekir. Bunun için;

 • TikTok uygulamanıza giriş bilgilerinizle ulaştığınızdan emin olun.
 • Profil kısmına giriş yapın.
 • Sağ üst kısımda bulunan 3 noktalaya tıklayarak, cüzdan bölümüne geçin.

Burada farklı satın alma seçenekleri ve size bağış olarak gönderilen jetonları görebilir ve hesabınıza aktarım yapabilirsiniz.

TikTok Para Nasıl Çekilir?

Aldığınız bağışları, hesabınıza aktarabilirsiniz. Cüzdanınızdan çekeceğiniz bakiyeniz üzerinden, TikTok maalesef ki %20 oranında kesinti yapmaktadır. Yani 100 dolar değerinde bir birikiminiz varsa, hesabınıza ancak 80 dolarlık kısmı geçecektir.

Bakiyenizi çekebilmek için, hesabınızda 1 dolar bulunması gerekir. Aksi halde “Para çek” butonu aktif hale gelmemektedir. Uygulama üzerindeki birikiminiz 20 dolar olduğunda, TikTok 4 dolarını kendi kesecek ve tanımlı banka hesabınıza 16 dolar gönderecektir.