• ALTIN (TL/GR)
  1.866,38
  % -1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • BIST 100
  7.913,76
  % -0,82
 • BITCOIN/TL
  1266736,543
  % -0,32
 • ETHEREUM/TL
  67746
  % -1,28
 • CARDANO/TL
  16.9
  % -6,02
 • RIPPLE/TL
  19.1
  % -3,22

Coinbase, Gate io, Hotbit, Kucoin Kimin? Güvenilir mi?

Coinbase, Gate io, Hotbit, Kucoin Kimin? Güvenilir mi?

Coinbase, Gate io, Hotbit ya da Kucoin üzerinden işlem yapmayı düşünenler “Kime ait?”, “Kimin?” ve “Güvenilir mi?” gibi sorular yöneltmektedir. Bu içeriğimizde popüler coin borsalarına daha yakından bir bakış gerçekleştireceğiz.

Kripto para borsaları, bireylerin geleneksel para ya da dijital para birimleriyle kripto para ticareti yapmasına imkan veren platformlardır. Bu yazıda önde gelen ve en popüler kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, Gate io, Hotbit, Kucoin gibi platformların kimin olduğuna ve güvenilir olup olmadığına dair bilgiler yer alıyor.

Coinbase Kimin?

Coinbase, temel olarak bir kripto para komisyoncusudur. Bitcoin, Litecoin gibi çeşitli dijital-kripto para birimlerini alıp satmaya olanak tanıyan bir ticaret platformudur.

Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulup 2012’de San Francisco, California’da gerçekleşen lansmanından günümüze Coinbase platformu, kripto para sektörünün en büyük kripto komisyoncusu borsalarından biri olma yolunda hızla ilerledi. Kuruluşunun ardından Coinbase, iki bin civarında çalışanı istihdam ederek ve yüzden fazla ülkeye hizmet vererek ve her çeyrek yılda milyar dolar üzerinde gelir elde ederek katlanarak büyüdü.

Coinbase Güvenilir Mi?

Coinbase, bütün faktörler göz önüne alındığında piyasadaki en güvenilir profilli, başarılı marka değerine sahip platformlardan biri olarak öne çıkıyor. Ayrıca Coinbase, merkezi olduğu ABD’de faaliyetlerini yürütmek için 40’tan fazla lisansa sahiptir. Listesini yasal olarak oluşturan otuzdan fazla ülkede daha çalışma lisansına sahiptir.

 • Coinbase birçok otorite tarafından son derece güvenilir, kullanımı kolay bir ara yüze sahip platform olarak tanımlanır.
 • 2019’da kripto para varlıklarını tamamen çevrimdışı olarak soğuk depo cüzdanlarında saklamaya yarayan Coinbase Custody’yi piyasaya sürmüştür.
 • Ayrıca, Coinbase birçok ülkeden müşterileri için varlıklarını sigortalı tutar. Bu nedenle teknik olarak bilgisayar korsanlığı veya hırsızlık yoluyla paranızı kaybetme olasılığınız, diğer platformlara göre çok daha düşüktür.

Özetle evet, Coinbase platformu, San Francisco merkezli ve güvenilir yatırımcılar tarafından güvenli görülen bir kripto para firmasıdır.

gate io kimin, güvenli mi

Gate io Kimin?

Gate.io dört yüze yakın pazara yayılmış iki yüzden fazla para birimi içeriyor. Kripto para tüccarları, en yaygın kullanılan kripto para birimlerini alıp satabilir.

Platform ayrıca, tüccarların “push işlemi” aracılığıyla eşler arası işlemleri kullanmasına olanak sağlar. Çoklu güvenlik protokolleri, telefon ya da masaüstü tarayıcıları kullanırken güvenliğinizi arttırır.

Ayrıca, sistemde yer alan bir ticaret kılavuzu, ilk birkaç işleminiz için nasıl kullanacağınıza dair yol gösterir.

Gate.io referans kodu sayesinde kullanıcılarına büyük komisyon indirimleri de sağlamaktadır. %20 indirim fırsatından yararlanıp güvenle üye olmak için Gatei.io referans kodu bağlantısını kullanabilirsiniz.

Gate io Güvenilir Mi?

Gate.io’nun güvenli olup olmadığını merak ediyorsanız, saygın ve uzun ömürlü bu kripto para borsasının şüphesiz en önemli yönünün güvenlik olduğunu hemen her sitedeki incelemede görebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için Gate.io, kullanıcı kripto paralarını iki tür cüzdanda tutar. Bunlar sıcak ve soğuk cüzdanlar. Platformlardaki cüzdanların her birinde tutulan varlıkların gerçek miktarları bilinmiyor. Ancak borsanın soğuk cüzdanları kullanması halihazırda iyi bir haberdir. Çünkü soğuk cüzdanlar donanım cihazlarıdır. Bu cihazlar internet ile daima bağlantı kurmaz; daha doğrusu bu nedenle kripto varlığınızı ve kripto para birimlerinizi potansiyel bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların meraklı gözlerinden uzak tutabilirsiniz. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, piyasadaki en iyi güvenlik türü soğuk cüzdandır.

Gate.io ayrıca daha popüler araçları da kullanır. Mesela hesabınızı çalışır durumda tutmanıza yardımcı olacak ve ayrıca borsada bulunabilecek varlıklarınız için ekstra bir güvenlik katmanı yerleştirecek iki faktörlü kimlik doğrulaması vardır. Ayrıca, hesabınızda meydana gelen belirli olaylar hakkında sizi bilgilendirecek bildirimleri etkinleştirme özelliği de vardır.

Bu sayede, herhangi bir şey olursa, uygun iletişim kanalları aracılığıyla anında haberdar edilirsiniz. Sonuç olarak, Gate.io güvenli mi sorusunun yanıtı olarak Gate.io’da bulunan güvenlik özellikleri kesinlikle iyi denebilir.

hotbit kimin, güvenli mi

Hotbit Kimin?

Hotbit Borsası, 2018 yılında kurulan ve önde gelen kripto para borsalarından biridir. Hotbit ekip üyeleri ABD, Çin ve Tayvan’dandır. Başından beri, bu kripto para birimi ticaret platformu, 170’den fazla ülkeden platforma kayıtlı 7 milyondan fazla aktif kullanıcı kazandı.

Gelişmiş işlevselliklere sahip bir telefon uygulaması ve sezgisel bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

Hotbit, tüccarlar ve yatırımcılar için güvenli, istikrarlı ve gelişmiş fonksiyonel özelliklere sahip bir ticaret ortamı sağlamak için Spark Pool, Mytoken, F2pool, HashQuark ve Slow Mist gibi bazı popüler blok zinciri teknolojisi sektörü şirketleriyle ortaklık kurmuştur.

Hotbit referans kodu sayesinde bu siteden yaptığınız işlemler için ödediğiniz komisyonlardan tasarruf etme imkanına sahipsiniz. %15 indirimle işlem yapmak için Hotbit referans kodu bağlantısını güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca kayıt ekranında referral ID sekmesine 3424847 yazmanız da indirimden faydalanmanız için yeterli olacaktır.

Hotbit Güvenilir Mi?

Hotbit resmi internet sitesi, tüccarının fonlarını korumak için en yüksek güvenlik önlemlerini ve özelliklerini sunduğunu öne sürüyor. Ayrıca, güvenlik önlemleri sağlar. Örneğin herhangi bir kripto para alımı için standart hesap koruma normu olarak kabul edilen iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği vardır.

İnsanlar parasını çekmek istediğinde e-postasına doğrulama e-postası gönderilir ve yapılmak istenen onaylandıktan sonra işlem gerçekleştirilir. Kullanıcılardan oturum açarken, para çekerken, API’yi yönetirken ve şifre değiştirirken mesaj doğrulamasını kullanmaları istenir. Bu özellikleri bakımından Hotbit güvenli olarak görülür.

kucoin kimin, güvenli mi

Kucoin Kimin?

KuCoin, merkezi Singapur’da bulunan, kripto para birimleri satın almaya, satmaya ve saklamaya imkan veren bir kripto para borsasıdır. M. Gan, E. Don, T. Lan, K. Li, J. Lee, J. Zhu ve L. Lin tarafından kurulmuştur. İnternet sitesinin yanı sıra popüler bir mobil kripto para birimi uygulaması vardır.

KuCoin, borsasında depolanan kripto varlıklarını güvence altına almak için Onchain Custodian ile ortaklık kurmuştur. Ayrıca dünyadaki bütün yazılımcılara sistemdeki zayıflıkları bildirmeye teşvik için hata ödül programı yürütmektedir. KuCoin, müşteri lerin kripto para varlıklarını soğuk cüzdanda sakladığını ifade etmektedir. Bu da hack’i zorlaştırır. Fakat ne kadar meblağın çevrimiçi tutulduğuna dair bir veri de paylaşmamaktadır. Kucoin bağlantısından borsaya ulaşabilirsiniz.

Kucoin Güvenilir Mi?

KuCoin kullanıcı düzeyinde koruma katmanlarına sahiptir. Site, kullanıcıları al-sat için iki faktörlü kimlik doğrulama ve ek bir şifre kullanmaya yönlendiriyor. Kimlik avı saldırılarından korunmak için eposta doğrulama da eklenebilir.  Ancak kripto para yatırımlarında yeniyseniz, KuCoin’in sitesini kullanmak pek kolay değildir. Fakat canlı destek sohbetinden hızlı yanıtlar alabilirsiniz. KuCoin’in bazı eğitim kılavuzları da vardır.

Kripto para her zaman için kendi içerisinde riskler barındırabilir. Bununla birlikte işlem yapılan kripto borsaları konusunda da güvenliği sağlamak son derece önemli bir konudur. İşlem yapılan platform kadar kullanıcılar da kendi güvenliğini koruma konusunda son derece dikkatli olmalıdır.