• ALTIN (TL/GR)
  1.866,38
  % -1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14
 • BITCOIN/TL
  1269669,324
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  67933
  % -1,25
 • CARDANO/TL
  17.02
  % -2,88
 • RIPPLE/TL
  19.19
  % -3,32

Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Yürüyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Yürüyerek para kazanmak mümkün mü?” düşüncesi kulağa ilginç gelebilir. Ancak bu soruya günümüzde evet demek mümkün. Yürürken para kazanmak için artık birçok yol bulunmaktadır.

Her geçen gün onlarca teknik ve yazılımsal yeniliğin hayatımıza girdiği teknoloji çağında artık yürüyerek para kazanabilirsiniz. Yürürken para kazandıran uygulamalar fiziksel aktivitelerinizden gelir sağlamanıza olanak sunmaktadır.

Yürüyerek Para Kazandıran Uygulamalar

Ek para kazanmak için hepimiz farklı yollar arıyoruz elbette. Bundan 5 ya da 10 yıl öncesinde “Yürüyerek para kazanmak mümkün mü?” fikri yadırganabilirdi. Ancak teknolojinin hız kesmeden hayatımıza kattığı yenilikler sayesinde artık insanlar sadece yürüyerek de para kazanabiliyor.

Sweatcoin

Yürüyerek para kazanmaya olanak tanıyan en bilinen uygulamalardan birisi Sweatcoin uygulamasıdır. Adından da anlaşılacağı üzerinde uygulama, hedef adımları tamamlayan kullanıcılara belirlenen miktarda coin verir. Örneğin 5000 adım atan bir kullanıcı, 5 Sweatcoin kazanır. Adım attıkça biriken coinleri nakit ya da hediye çeki olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca 20,000 Sweatcoin biriktirdiğiniz zaman nakite çevirmeniz de mümkündür.

Sweatcoin uygulamasının ardından yürüyerek para kazanmanız sağlayacak çok sayıda uygulama bulabilirsiniz. Sweatcoin uygulamasını şu linkten indirebilirsiniz.

Achievement

Achievement, sadece yürüyerek değil bisiklete binme, yüzme ve diğer egzersiz türlerini de uygulamasına dahil ederek para kazanmanızı sağlar.  Ayrıca uygulama içerisinde yer anketler ve diğer seçenekler de puanınızı artırır. Kullanıcılar 10,000 puan toplamaları karşılığında 10 dolar kazanır. Kazanılan puanlar ve karşılığındaki para yalnızca bir yıl geçerlidir. Örneğin bir yıl boyunca 20 dolar kazandıysanız bunu aynı yıl içerisinde harcamak zorundasınız. Aksi takdirde tüm puanlarınız silinir.

Lympo

Lympo, insanları spor yapmaya teşvik eden ve spor yaptıkça ödül kazandıran bir uygulamadır. Uygulama sayesinde her gün düzenli egzersiz yaptığınız da belli miktarda LYM coin kazanırsınız.

Oldukça basit bir ara yüze sahip olan uygulamayı hem iOS hem de Android telefonlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kazandığınız coinleri hediye çeki veya spor ürünleri için indirim kodu gibi seçeneklerle değerlendirebilirsiniz.

People Walker

People Walker, yukarıda sıralanan uygulamalardan daha farklıdır. People Walker üzerinden bir kişi kendisi için yürüyüş arkadaşı arar ve kabul eden kişi para kazanır. Bu uygulama diğer uygulamalar kadar popüler olmamakla birlikte ABD’de çok kısıtlı bir kullanıma sahiptir.

PK Coin

PK Coin, sanal para kazanmaya olanak tanıyan bir iOS uygulamasıdır. Telefonunuz tarafından izlenebilen herhangi bir fiziksel aktivite karşılığında coin kazanırsınız. Uygulamanın en farklı yönü egzersizin hızının ve bu sırada nabız sayısının artması daha çok coin kazanmanızı sağlar. Uygulama kullanıcılarının kazanacağı miktar için belli bir limit vardır. Ayrıca ücretsiz sürümünde coinleri dolara çevirmek mümkün değildir. Kazanç sınırını kaldırmak ve coinleri nakite çevirmek için Premium hesap sahibi olunması gerekir.

Uygulamanın tek dezavantajı şu an için yalnızca iOS tabanlı olmasıdır. Eğer Apple marka bir telefon kullanıcısı iseniz Apple Watch ile entegre ederek kullanabilirsiniz.

Higi

Higi, şu an için yalnızca ABD’de kullanılan, insanların daha çok spora ve sağlıklı yaşama yönelmesini hedefleyen bir uygulamadır. Temel çaışma prensibi diğer uygulamalarla benzerdir.  Yani kullanıcıların attıkları adım ve kat etikleri mesafe karşılığında puan verir. ABD genelinde eczane ve istasyonlarda bulundurduğu ölçüm cihazları ile nabız, kilo, vücut kitle endeksi ve yağ oranı gibi ölçümlerin yapılması karşılığında da puan verilir. Ayrıca kullanıcılar için günlük ve haftalık periyotlarla verilen görevler vardır. Bunları yerine getirerek puanlarını artırma şansı yakalarlar. Kazanılan puanlar karşılığında ise kullanıcılar için anlaşmalı markalardan indirim ve çekiliş hakkı gibi ödüller verilir.

Yürürken para kazanmak üzerine hazırladığımız bu içeriğimizin ardından “Pasif gelir kaynakları” yazımız da ilginizi çekecektir.