• ALTIN (TL/GR)
  1.666,22
  % 0,71
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9947
  % 0,24
 • € EURO
  28,8849
  % 0,31
 • BIST 100
  7.961,98
  % -1,93
 • BITCOIN/TL
  716486,470
  % 0,17
 • ETHEREUM/TL
  44015
  % -0,34
 • CARDANO/TL
  6.73
  % -0,52
 • RIPPLE/TL
  13.37
  % -0,75

En İyi Birikim Hesabı Hangi Bankada?

En İyi Birikim Hesabı Hangi Bankada?

En iyi birikim hesabı hangi bankada sorusu pek çok yatırımcı tarafından merak edilerek takip edilen bir konudur. Geleceğe dönük yatırımlar yaparak önemli projeler hedefleyen kişiler için yatırım faaliyetleri önemli bir unsurdur. Bankaların faiz oranları incelenerek en iyi birikim hesabı fırsatları sağlayan kurum ön plana çıkarılabilir.

Bankaların Birikim Hesaplarında Sağlanan Avantajlar Nelerdir?

Birikim hesap avantajları için bankaların prosedürleri incelenerek yatırım fikirleri oluşturulabilir. Buna göre birikim hesabı imkânı sunan bankalar şu şekildedir:

 1. İş Bankası Birikim Hesabı

Önemli yatırım fırsatları sunan İş Bankası bünyesinde; mevduat ürünleri, altın, yatırım ürünleri, dijital kumbara, bireysel emeklilik, üstü kalsın gibi çeşitli kategorilerde birikim hesapları yer alır. Vadeli ya da vadesiz mevduat hesaplarınız üzerinden birikimleriniz yapmaya başlayabilirsiniz.

 1. Akbank Birikim Hesabı

Akbank’ta mevduat, esnek, Akbank çeyiz hesabı, konut hesabı gibi çeşitli ihtiyaçlarınıza göre birikim hesabı oluşturabilirsiniz. Çeyiz ve konut hesabı yalnızca TL para birimiyle açılabilirken mevduat hesabı TL, USD ve EURO para birimleri üzerinden açılabilir. Ayrıca bu hesaplar istenildiği zaman kapatılabilir.

 1. Garanti Birikim Hesabı

Vadeli birikim hesabınız ile aylık minimum 50 TL ödemeleriniz ile birikim hesabı oluşturabilirsiniz. İlk başlangıcınızı bakiye tutarı olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Birikim hesabı işlemlerinize vaat ettiğiniz süre sonrasında son verebilirsiniz.

 1. ING Bank Turuncu Hesap

Aylık düzenli birikim tutarı minimum 100 TL olarak belirlenir. USD, TL, EUR, NOK, CAD, JPY, XAU gibi geniş kapsamlı para birimlerine yer veren banka aracılığı ile ihtiyacınıza yönelik bir hesap oluşturabilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası

TL, EUR, USD üzerinden açılan hesapların faiz oranları, her bir yıllık dönem sonunda uygulanır. En az 3 en çok 10 yıl vadeli hesap açılışları yapılabilir.

 1. Enpara

Günlük faiz oranları vaat eden Enpara birikim hesapları ile yatırımlarınızı büyük ölçüde değerlendirebilirsiniz. İnternet ya da mobil bankacılık aracılığı ile yapacağınız başvurular ardından birikimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 50.000 TL ile 500.000 TL üzeri bakiye hesapları ile mevduat işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 0 – 50.000 TL bakiyeli bir mevduat hesabında faiz oranı %14,00’dır.

 1. Vakıfbank Birikimli Mevduat Hesabı

TL, USD ve EUR para birimleri üzerinden hesap açabilirsiniz. Hesaplarınızı sadece gerçek kişiler adına açılabilirsiniz. Ortak hesap olarak açılamaz. Vadesiz mevduat hesabınız üzerinden belirli aralıklarla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu, 3 aylık süreçler ile de gerçekleştirilebilir. Hesap açılış minimum tutarı 50 TL/USD/EUR’ dur. Online olarak takip edebileceğiniz hesabınıza toplu para yatırabilirsiniz.

 1. QNB Finans Bank

Türk Lirası, Euro, Dolar üzerinden hesabınızı oluşturabilirsiniz. Daha önceden açılmış bir hesabınız yoksa Finansbank internet bankacılığı ya da size en yakın şubeden bireysel başvuru yapabilirsiniz. TL hesaplarınızın faiz oranı %13.70, USD hesaplarınızın faiz oranı %0.45, Euro hesaplarınızın faiz oranı %0.10 şeklindedir. Ayrıca bu hesaplardan hareketlerinizi mobil uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Bu içeriğimizin ardından “Para nasıl biriktirilir?” başlıklı konumuzun da sizin için faydalı olabileceğini düşüyoruz.