• ALTIN (TL/GR)
  1.666,22
  % 0,71
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9947
  % 0,24
 • € EURO
  28,8849
  % 0,31
 • BIST 100
  7.961,98
  % -1,93
 • BITCOIN/TL
  716111,103
  % -0,27
 • ETHEREUM/TL
  44166
  % 0,52
 • CARDANO/TL
  6.76
  % 0,02
 • RIPPLE/TL
  13.53
  % 1,31

Amazondan Para Kazanmak İçin En Etkili Yollar

Amazondan Para Kazanmak İçin En Etkili Yollar

Amazondan para kazanmak için en etkili yollar hangileridir? Hangi yöntemlerle nasıl para kazanılır? Ürün getirme, FBA, Affiliate, handmade ve merch ile nasıl kar elde edilir?

Amazondan Para Kazanmanın Yolları

Amazondan para kazanmak için kullanılabilecek yöntemler kapsamında değerlendirilebilecek birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bununla birlikte Amazondan para kazanmak araması yapanlar için bu bilgileri paylaşan platform sayısı oldukça azdır. Bu durum temel sebebi ise özellikle Amazon sitesinin ülkemizde yeni faaliyete geçmiş olmasıdır. Sizler için Amazon platformundan para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği en etkili yolları sıraladık.

Amazondan Ürün Getirtme ile Para Kazanma

Amazondan Ürün Getirtme ile Para Kazanma

Amazondan ürün getirme yöntemiyle para kazanma, Amazon platformundan para kazanma denildiğinde ilk akla gelen ve en etkili yöntemlerden birisi olarak kabul edilen klasikleşmiş bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulayan kişiler genellikle Türkiye’de fiyatı yüksek olan veya satışı hiç bulunmayan ürünleri, Türkiye’ye getirerek satış işlemini gerçekleştirmektedir. Genellikle bu ürünler, aracı şirketler tarafından temin edilmektedir. Bu nedenle yöntemi uygulamak isteyenlerin yapması gereken aracı bir site açmaktır.

Sitenizi açtıktan sonra Amazon platformundaki indirim dönemlerini takip etmeniz gerekmektedir. Platformda belirli dönemlerde %80’e varan indirimler olduğunu söylemek mümkündür. İndirim dönemlerinde yüklü alışverişler yaptıktan sonra indirimli aldığınız ürünleri piyasa fiyatına satarak yüksek kar elde edebilirsiniz.

Amazondan ürün getirtirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kargo ücretidir. Fiyatı oldukça ucuz olan ürünler için yüksek kargo ücretleri ödenmesi gerekebilmektedir. Bu nedenle özellikle “Free Shipping to Turkey” yani ücretsiz kargo seçeneği sunan ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

Amazon FBA ile Para Kazanma

Amazon FBA ile Para Kazanma

Amazon FBA yöntemiyle para kazanmak, Amazon üzerinden gelir elde etmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntemdir. FBA özelliği, satın alınan ürünlerin hızlı bir şekilde alıcıya ulaşması için devreye sokulan bir özelliktir. Bu yöntemde satıcılar ürünlerini toplu bir şekilde Amazon depolarında depolamaktadır. Ürünler satıldığında ise şirket tarafından kargoya verilmektedir.

Ülkemizde bu yöntem ile para kazanmayı tercih eden kişiler genellikle ürünlerini düşük meblağlara Alibaba platformu üzerinden satın almakta ve doğrudan Amazon FBA depolarına göndermektedir. Yapılan araştırmalara göre ortalama %40 civarında bir kar elde edildiği bilinmektedir.

Amazon Affiliate Marketing ile Para Kazanma

Amazon Affiliate Marketing ile Para Kazanma

Amazon satış ortaklığı ile para kazanma yöntemi, son yıllarda popülerliği artan yöntemlerden birisidir. Bu yöntem kullanılarak %4 – 10 aralığında kazanç elde edilmektedir. Yönteminin mantığı oldukça basittir. Amazondan para kazanmak için Amazon ürünlerinin satışını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sistemden 1 milyondan fazla ürün bulunmaktadır. Satışını yapmak istediğiniz ürünlerin seçimi ise size bırakılmaktadır. Yatırım ve üretim ihtiyacınız olmadan tamamen maliyetsiz bir şekilde para kazanmaya başlamak istiyorsanız, satış ortaklığı yani affiliate marketing yöntemi sizin için en doğru yöntemdir.

Satış ortaklığı kurmak için özellikle kendi ülkenizin insanlarına hitap eden güvenilir bir web sitesi açmanız tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte İngilizce biliyorsanız yurtdışına hitap eden bir site kurmanızın da büyük avantajı olacaktır. Şöyle ki, sitenizde bulunan satış linkine tıklayarak Amazon’dan alışveriş yapan kişiler için bir komisyonunuz bulunmaktadır. Bu nedenle 60 Dolarlık bir saatten alacağınız komisyon ile 20 TL’lik bir saatten alacağınız komisyon farklı olacaktır.

Amazon Mechanical Turk ile Para Kazanma

Amazon Mechanical Türk ile Para Kazanma

Amazon Mechanical Türk platformundan para kazanma, freelance olarak para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Sisteme dahil olmak için yalnızca platforma üye olmanız yeterlidir. Platform ülkemizde de sık tercih edilen bionluk sitesi ile aynı mantıkta çalışmaktadır. Mikro görevler için eleman ihtiyacı duyan firmalar sizinle irtibat kurmaktadır. Bu açıdan bir nevi hizmet pazarı olduğu da söylenebilmektedir. Site üzerinde en yoğun talep bulunan part time işler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Veri girişi
 • Anket
 • Geri ödeme
 • Vergi hesaplaması
 • Yapay zeka
 • Video denetleme
 • Ürün test etme

Bu gibi işleri yapmak için merakınız ve uzmanlığınız varsa, sisteme kayıt olarak tamamen freelance şekilde para kazanabilirsiniz.

Amazon Handmade ile Para Kazanma

Amazon Handmade ile Para Kazanma

Amazon Handmade platformundan para kazanma, yüksek kar elde edilebilecek bir yöntemdir. Gelir kazanmanıza olanak sunan Amazon Handmade platformu, tıpkı hepimizin yakından bildiği ETSY platformu gibi çalışmaktadır. Her iki platformda da satıcıların yalnızca el yapımı ürünleri satmasına izin verilmektedir. Amazon Handmade platformuna katılma süreci birçok kişi için sancılı ilerlemektedir. Sistem ürünlerinizin el yapımı olup olmadığını ve sizin tarafınızdan üretilip üretilmediğini kontrol etmektedir. Sisteme kaydınız tamamlandıktan sonra ise satış yapmaya başlamanız mümkündür. Bu noktada platformun başvuru ücreti ve %15 komisyonu olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Ancak ürünlerin fiyatları yüksekken de rahatlıkla satılabiliyor olması bu dezavantajı gidermektedir.

Amazondan Para Kazanmak Merch

Amazondan Para Kazanmak  (Merch) 

Amazon Merch platformundan para kazanma, kendi tasarımları ile para kazanmak isteyenler tarafından uygulanabilecek yüksek kar getirisine sahip bir yöntemdir. Amazon Merch platformu yalnızca tasarımcılara özel sunulmuştur. Bu yöntem ile para kazanabilmek için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Sisteme üye olduktan sonra tasarımlarınızı sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte hazır tasarımları satın almanız da mümkündür.

Sistem üyeliğinizi kabul ettikten sonra tasarımlarınızı yüklemenize imkan tanımaktadır. Ardından fiyat belirlemesi yapmanız yeterlidir. Platformda sizin tasarımınız beğenildiğinde ve bir tişört üzerinde kullanıldığında tarafınıza yüksek oranlı bir komisyon ödemesi yapılmaktadır.

Amazon Merch platformu ile ilgili merak edilen konulardan birisi, tasarımın kullanıldığı hazır giyim eşyasının teminidir. Bu noktada tasarımcının hiçbir sorumluluğu yoktur. Sistem tarafınızdan sadece tasarımınızı yüklemenizi beklemektedir. Tasarımınız ile bir ürün satın alındığında temin ve gönderim işlemleri tamamen Amazon’a aittir. Bu açıdan Amazondan para kazanmak için oldukça iyi bir yöntem olduğu söylenebilmektedir.

Daha fazla karlı fikir için “Para kazanmak” kategorimiz altında yayınlanan diğer içeriklerimizi de okumanız faydalı olacaktır.