• ALTIN (TL/GR)
  1.673,44
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0194
  % 0,13
 • € EURO
  28,8667
  % 0,16
 • BIST 100
  7.867,93
  % -1,18
 • BITCOIN/TL
  731836,219
  % 1,90
 • ETHEREUM/TL
  44508
  % 0,90
 • CARDANO/TL
  6.86
  % 1,57
 • RIPPLE/TL
  13.48
  % 0,21

Dominos Pizza Bayilik Şartları ve Ücreti 

Dominos Pizza Bayilik Şartları ve Ücreti 

Dominos pizza bayilik şartları ve ücreti, yatırımcılar tarafından oldukça merak edilmektedir. Bu işin kısa vadede iyi ücretler kazandırması da dikkatleri üzerine çekmesinde etkili olur.  Dominos Pizza, dünyanın önde gelen pizza markalarından biri olarak bilinir. Ülkemizde de hatırı sayılır bir sayıda şubeye sahip olması ile öne çıkar. Bildiğiniz gibi, Dominos, pizza ve pizza ürünleri üreten ve bunu pazarlayan bir şirket olarak piyasada yer alır. Bundan dolayı, bu şirkete yatırım yapan bireyler, aynı zamanda pizza sektörüne de yatırım yapmış olur. Yeme içme sektörünün önemli bir oyuncu olan söz konusu marka güvenilir ve bilinirliği yüksek bir alternatiftir.

Bu yazımızda, dominos pizzanın bayilik şartları ve net ücreti hakkında bilgiler vereceğiz. Dominos pizza bayiliği açmak, oldukça karlı bir iş koludur.

Dominos Pizza Bayilik Şartları

Dominos pizza bayilik şartları, genel anlamda şu şekilde sıralanabilir:

 • Dominos Pizza bayiliğini alacak olan kişi ya kişiler, söz konusu bayide en az %51 hisse sahibi olmalıdır.
 • Maliyeti en çok merak edilen konulardandır. En az 250 bin dolarlık yatırım bedelini karşılayabiliyor olmak, önemli şartlar içinde yer alır. Yine ücret konusu hakkında en doğru ve güncel bilgiyi firmadan alabilirsiniz.
 • Söz konusu kişi, sürekli olarak dükkanın başında durmalıdır. Bu iş dışarıdan idare edilebilir bir iş olarak görülse de esasen bu şekilde değildir.
 • 250 bin dolarlık yatırım bedeline, firma isim hakkı, demirbaş malzemeler, kira depozitosu, ürünler ve benzeri tüm teçhizatlar dahildir.
 • Açık ve kapalı alan dahil olmak üzere en az 90 metrekare alana sahip olmak gerekmektedir.

Firma bayiliği hakkında ayrıntılı bilgi sunan bir kitapçık yayınlamıştır. Dominos bayilik kitapçığı merak edilen birçok konuya aydınlık getirmektedir.

Dominos Pizza Şubesi Kazancı Ne Kadar?

Dominos Pizza açmak isteyen kişiler, söz konusu işletmelerinden ne kadar ciro yapabileceklerini bilmek ister. Dominos Pizza bayilerinin ciroları, şu noktalara bağlı olarak değişir:

 • İşletme büyüklüğü
 • Merkezi konumda olup olmadığı
 • Çevredeki rekabet oranı

Bu kıstaslar eşliğinde, açılacak olan bir şubeden ne kadar ciro elde edeceğiniz hiçbir zaman kesin olarak söylenemez. Bu durum birçok değişken bağlı olarak farklılık gösterecektir. Dolayısıyla kesin bir kazançtan söz edilebilmesi mümkün değildir.  Her girişim de olduğu gibi söz konusu girişimde de hedeflenen kara ulaşamama hatta zarar etme ihtimali bulunmaktadır. Bu tarz ihtimaller her zaman göz önünde bulundurulmalıdır.

Dominos Pizza bayileri, ilk aşamada günlük en az 4000 lira ciro yapmayı hedef olarak önüne koyar. 2- 6 aylık alışma sürecinin ardından, günlük hedef ciro 7000 lira olmakla belirlenir.  2 yıl sonra günlük en az 10.000 lira ciro hedefi bulunur.

Bu bilgiler ışığında, ciro hedefi bayiden bayiye göre değişkenlik gösteren bir konudur. Küçük bir dükkân 8000 lira ciro yapabilirken, alışveriş merkezlerinde bulunan bir dükkân veya işlek bir caddede konumlandırılan bir dükkân 30000 lira civarında kazanç sağlayabilir.

Elbette ki bu fiyatlar tahminidir. Fiyatlar, işletmenin kirasına ve personel sayısına göre farklı aralıklarda olabilir. İşletme en az brüt yüzde 60-70 kar elde eder. Bununla birlikte, havalimanlarında ve işlek bölgelerde bu kar marjı yüzde 90’a kadar çıkar.  100 liralık bir pizza satışından işletmeye kalacak brüt tutar 60-70 TL ortalama fiyatı ile açıklanabilir.

Dominos Pizza Bayilerine Destek Var mı?

Dominos Pizza, yüksek yatırım maliyetleri ve sermaye ile açıldığından buna bağlı şekilde, yüksek cirolar hedefler.  Bu sebeple de bayi sayılarının az oldukları söylenebilir. Dominos pizza bayilerine destek, franchise olarak verilir.  Eğitim, sektör hakkında bilgi vb. gelişim destekleri de firma tarafından kurumsal olarak sunulmaktadır.

Para kazanmak kategorimizi inceleyerek daha fazla fikre ulaşabilirsiniz.