• ALTIN (TL/GR)
  1.666,22
  % 0,71
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9947
  % 0,24
 • € EURO
  28,8849
  % 0,31
 • BIST 100
  7.961,98
  % -1,93
 • BITCOIN/TL
  716449,488
  % 0,18
 • ETHEREUM/TL
  44003
  % -0,42
 • CARDANO/TL
  6.71
  % -1,12
 • RIPPLE/TL
  13.34
  % -1,09

Mesleğim Yok, Ne İş Yapabilirim Diyenlere 10 Öneri

Mesleğim Yok, Ne İş Yapabilirim Diyenlere 10 Öneri

Mesleğim yok diyenlerin yapabileceği hatta evinden çalışarak gelir elde edebileceği işler bu listede açıklanmıştır. Özellikle pandemi döneminde blog açmak ya da borsada yatırım yapmak en çok kar getiren işlerden olmuştur.

Mesleği Olmayanların Yapabileceği İşler

İşte üniversite mezunu değilim, meslek sahibi değilim ve maaşım yok diyenlere 10 iş önerisi!

E-Ticaret Yapmak

E-ticaret özellikle sosyal medya üzerinden bir şeyler satmak son dönemlerin en popüler pasif gelirlerinden biri olmuştur. Kendi işini kurmak isteyen ve bunu ticaret yoluyla yapmak isteyen kimselerin yapabileceği basit ve karlı bir iştir. İyi bir planlama ile de güzel paralar kazanılabilir.

E-ticaret yapmak için öncelikle bir internet sitesi kurmak, ürün tedariği için bir firma ile anlaşmak, ürünün satılacağı hedef kitle belirlemek, ürünleri alıcılara ulaştırmak için bir kargo firması ile anlaşmak ve sosyal medyadan hesap açarak ürünleri daha fazla kişiye tanıtmak gereklidir.

Yatırım Yapmak

Mesleğim yok, ne iş yapabilirim?” diye düşünenler parayı parayla kazanmayı düşünebilir. Yatırım yapmak illa ki büyük paralar ile olmaz. Küçük paralar ile özellikle kripto para piyasasına girmek mümkündür. Buradan küçük miktarlar ile başlayıp kazancını katbekat arttıran birçok insan bulunmaktadır. Ücretsiz analiz eğitimleri alabilir borsaya küçük ama etkili bir adım atabilirsiniz.

Dükkan / Mağaza Açmak

Eğer elinizde ciddi bir paranız var ama “Hazıra dağ dayanmaz. Bu parayı etkili ve doğru kullanarak bir iş kurmalıyım.” diyen biriyseniz bir dükkan ya da mağaza açıp işletmek tam size göre bir iş olacaktır. Öncelikle iyi bir lokasyon belirlemek daha sonra buraya istediğiniz ve işletebileceğiniz tarzda bir mağaza açmak her zaman kar getirecek ve geleceğiniz güvence altına alınmış olacaktır.

Kasiyerlik Yapmak

Üniversite mezunu olmaya gerek olmadan basit eğitimlerle yapılabilecek bir iş olan kasiyerlik hemen herkesin çalışabileceği bir pozisyondur. Mesleği olmayanların yapabileceği işler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Yine de ciddi sorumluluk isteyen bir iştir. Sorumluluk alabilen ve disiplinli kişilerin evde oturmaktansa ya da işsiz kalmaktansa yapabilecekleri en iyi işlerden sayılmaktadır.

Güzellik Salonu Açmak

Güzellik salonunun diğer mağaza ve dükkan açma fikirlerinden ayrıldığı bir nokta bulunmaktadır. Bu da talebin çok oluşudur. Özellikle uzun aylardır maske takıldığı düşünülürse ve kuaförlerin uzun zaman kapalı olduğu da hesaba katılırsa birçok kadın cilt problemlerinden şikayetçidir. Yasakların bitmesinin ardından kadınlar tarafından en çok talep de güzellik salonlarına olmuştur. Ayrıca şu an yaşadığımız dünyada güzel ve bakımlı olmak cinsiyet fark etmeksizin herkesin önem verdiği bir konudur.

Koltuk Temizlemek

Kulağa garip gelse koltuk temizleyiciliği ihtiyaç duyulan bir iş gücüdür. Evlerde ya da ofislerde kirlenen koltukları uygun fiyatlara temizleyerek birçok iş talebi alabilirsiniz. Böylece herhangi bir eğitime ya da ön çalışmaya ihtiyaç duymadan meslek sahibi olabilirsiniz.

Araba Temizleyicisi Olmak

Araba temizleyiciliği petrol ofislerinde ya da araba kuaförlerinde çalışılabilecek bir pozisyondur. Ayrıca bir işletmede çalışmak yerine kendi yerinizi kurarak da araba temizleme işine girebilirsiniz. Arabasına önem veren ya da arabasını temizlemek için zaman bulamayan kişiler tarafından talep edilerek kazanç sağlamanız mümkün olacaktır.

Stok Fotoğrafçılığı Yapmak

Fotoğraf çekmeyi seviyor ve gördüğünüz her şeyi fotoğraflıyor iseniz artık bu fotoğrafların galerinizde durmasına gerek yok. Fotoğraf yükleyip bunları satabileceğiniz birçok uygulama ve site bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken şey bilgisayarın başına geçmek ve bu siteleri araştırmaya başlamak. Bir tane kendinize uygun site seçmelisiniz ve fotoğraflarınızı yüklemelisiniz. Sonra siz nerede ne yapıyor olursanız olun çektiğiniz fotoğraflardan para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Freelance Program Yazmak

Yerli ya da uluslararası birçok sitede kod yazarlığı işi bulunmaktadır. Programlama ve yazılım konusunda bilginiz var ama halihazırda bir işiniz yok ise bu sitelere üye olabilir daha sonra belirlediğiniz ücret karşılığında kodlar yazarak gelir elde edebilirsiniz. Böylece hem kaliteli bir meslek sahibi olacaksınız hem de istediğiniz yerde istediğiniz saatte işinizi devam ettireceksiniz.

Makale Yazarlığı Yapmak

Makale ve metin yazarlığı bilinen yazarlık mesleğinin aksine bir konuda araştırma yaparak yazı yazmaya denmektedir. Evden bir iş yapmak istiyorum diyen ve literatürüne güvenen kişiler birçok iş bulma sitesinden bu işe başvurabilirler. Daha sonra denem safhalarını geçen kişiler makale yazarı olabilirler. SEO tarzı denilen makaleler yazarak evden para kazanılabilir.

Sizce mesleği olmayanlar ne iş yapabilir? Değerli fikirlerinizi yorum kısmına bekliyoruz. Ayrıca “Sermayesiz nasıl para kazanılır?” başlıklı içeriğimizin de ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.